Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Кулеба: Украинските амбасади во Данска и Романија добија „крвави пакети“

Украинските амбасади во Данска и Романија добија „крвави пакети“, изјави украинскиот министер за надворешни работи Дмитри Кулеба.

Кон крајот на минатата недела пакети со животински очи пристигнаа во украинските амбасади во неколку европски земји, вклучително и во Хрватска. Никој не презеде одговорност за испраќањето на пакетот.