Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

Пукање во Крим: Има мртви – Објавено од видео од моментот

Четири лица загинаа во престрелка во близина на трговски центар во Крим.

Маж отвори оган во трговски центар во јужниот град Крим, пренесоа руските агенции, повикувајќи се на локалната полиција.

Руската агенција ТАСС објави дека меѓу четворицата загинати е и напаѓачот, кој се самоуби по нападот.

Видеата кои кружат на социјалните мрежи покажуваат како маж пука од пиштол додека поминува покрај паркирани автомобили.

Кримск е мал град во јужниот дел на Русија во Краснодарскиот крај во близина на Кримскиот Полуостров, кој Русија еднострано го анектираше од Украина во 2014 година.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе