Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Земјотрес кај Задар: „Силен татнеж и тресење, се тресеа вратите и прозорците“

Во раните утрински часови ЕМСЦ доби повеќе пријави од граѓани за земјотресот во областа Задар и неговата околина. Иако се уште нема потврдени информации, а не се знае ни дали навистина се работи за земјотрес, за апликацијата EMSC има се повеќе пријави од граѓани од околината кои го почувствувале земјотресот.

„Удри“, „Остро и кратко“, „Силен татнеж и цреша, се тресеа вратите и прозорците“, „Кратко, но силно“, се само дел од коментарите на популарната апликација.