Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СветТОП ВЕСТИ

Специјален викенд за Бајден: Американскиот претседател го прослави својот 80-ти роденден

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден има вистински славенички викенд. Откако вчера се омажи неговата внука Наоми, американскиот претседател денеска го прослави својот 80-ти роденден.

Бајден стана првиот американски претседател кој наполни 80 години. Првата дама на Соединетите Американски Држави, Џил, објави порака на која се гледа како двајцата танцуваат во свечена облека со емотивна порака.

– Не би сакал да танцувам со никој друг. Среќен роденден Џо. Те сакам – рекла Џил.

Бајден го прослави својот роденден во Вашингтон со бранч организиран од неговата сопруга, изјави претходно портпаролката на Белата куќа Карин Жан-Пјер.

Иако наполни 80 години, Бајден има намера повторно да се кандидира на претседателските избори одржани во Соединетите Американски Држави во 2024 година.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе