Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Бајден се огласи за пензионирањето на Пелоси: Америка и должи благодарност за нејзината услуга, патриотизам и достоинство

Откако Ненси Пелоси објави дека се повлекува од функцијата во Претставничкиот дом на САД, американскиот претседател Џо Бајден се огласи на Твитер.

– Кога мислам на Ненси Пелоси, мислам на достоинството. Историјата ќе ја забележи како најзначајната претседателка на Претставничкиот дом во историјата – таа е прва, последна и секогаш за народот. Америка и должи благодарност за нејзината услуга, патриотизам и достоинство – напиша тој на Твитер.

Пелоси ќе продолжи да ја претставува Калифорнија во Долниот дом на Конгресот, пишува Би-Би-Си.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или околу 500.000 евра. Засега нема информации за идентитетот на добитникот, но од она што се знае лото ливчето… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе