Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМозаик

Овие хороскопски знаци би можеле да се збогатат во 2023-та – Дали сте меѓу нив?

Наскоро ќе запловиме во 2023 година, а со доаѓањето на новата година доаѓа и нов потенцијал. Ѕвездите ќе се погрижат некои знаци конечно да дојдат до свое кога се во прашање парите.

Дознајте дали сте меѓу среќните кои ќе бидат благословени со финансиски просперитет во наредната година.

Вага
2023 година ќе донесе мудрост, смиреност и напредок на Вагата. Родените во овој знак ќе бидат поодлучни од вообичаено, а креативните и стратешките идеи ќе бидат гаранција за успех. Периодот од март до крајот на годината е поволен за различни видови инвестиции.

Риба
За луѓето родени во Риби ова ќе биде многу посебен период. На почетокот на годината можно е зголемување на платата или хонорарите, а остатокот од 2023 година ќе го карактеризираат постабилни примања. Ќе најдат талент, дополнителна работа или вештина во која ќе уживаат и која ќе им донесе и материјален профит.

Бик
Пред нив е одличен период за развој на професионални таленти. Ова ќе биде одлучувачки фактор за подобрување на нивната материјална состојба. Не треба да се плашат од промени и предизвици бидејќи нивната подготвеност да излезат од комфорната зона ќе им донесе успех оваа година.

Девица
Девиците се еден од знаците кои имаат најголеми шанси да се збогатат во 2023 година. Ќе им се отворат многу можности кои ќе ги доведат до целта. Нивната склоност кон перфекционизам овојпат ќе им донесе само добри работи, а особен успех ќе постигнат во активностите поврзани со надворешни работи и интелектуална работа.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе