Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСвет

Песков: Нема потреба да се брза со изјави по „ракетниот инцидент“

Портпаролот на рускиот претседател, Дмитриј Песков, денеска изјави дека реакцијата на голем број земји на „ракетниот инцидент“ покажува дека нема потреба да се брза со изјави кои би можеле да ја влошат ситуацијата по експлозијата во Полска во близина на украинската граница во која загинаа две лица.

„Уште еднаш, ваквата непромислена реакција покажува дека никогаш не треба да се брза со процени и изјави, без да се добијат точни информации, што може да ја влоши ситуацијата. Особено во вакви важни моменти“, рече Песков.

Полските власти објавија дека две лица загинале во експлозија во областа Хрубешов во источна Полска во близина на украинската граница, но без да потврдат дека се работи за руски проектил.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе