Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаCentarСвет

ВИДЕО: Објавена снимка од местото каде што паднаа руските ракети – Погледнете го кратерот од ударот

ВИДЕО: Објавена снимка од местото каде што паднаа руските ракети – Погледнете го кратерот од ударот .

Како што објавија медиумите попладнево две руски ракети завршија во Полска која е НАТО членка, загинаа 2 лица.