10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
https://youtube.com/watch?v=p0O3xfECLmw&feature=youtu.be
ТЕМАСВЕТИЗБОР

ИТНА ПРЕС КОНФЕРЕНЦИЈА: Се огласи Пентагон по ракетната експлозија во Полска

Пентагон соопшти дека САД се „свесни за извештаите во печатот дека два руски ракети погодиле локација во Полска, во близина на границата со Украина“, но во моментов нема информации за потврда на тие извештаи.

Да потсетиме, вечерва на територијата на Полска паднаа две ракети.

– Полскиот премиер свика итен состанок на владиниот комитет за безбедност и одбрана – објави неговиот портпарол.