Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
КоронавирусСвет

Премиерот на Камбоџа беше позитивен на коронавирус, се ракуваше со Бајден и светските лидери

Камбоџанскиот премиер Хун Сен е позитивен на коронавирусот, поради што ќе го прекине присуството на самитот на Г-20 во Бали, Индонезија, а исто така ќе ги откаже состаноците на АПЕК во Бангкок подоцна оваа недела поради позитивен наод.

Хун Сен неодамна беше домаќин на самитот на Асоцијацијата на нациите од Југоисточна Азија во главниот град на Камбоџа, каде што се сретна и се ракуваше со лидерите од целиот свет. Меѓу нив беше и претседателот на Соединетите Американски Држави, Џо Бајден.

Белата куќа им соопшти на новинарите утринава дека Бајден е негативен на коронавирусот и дека не се смета за близок контакт со премиерот на Камбоџа, Хун Сен.

Хун Сен во својата објава на Фејсбук рече дека секојдневно се тестира.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе