Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Пукање на универзитет во САД, има жртви

Најмалку три лица загинаа, а двајца се ранети во пукотницата во неделата во кампусот на Универзитетот во Вирџинија во Шарлотсвил, а осомничениот, идентификуван како студент, останува во бегство, изјави денеска претседателот на универзитетот, Џим Рајан.

Кампусот сега е затворен, а полицијата трага по осомничениот, јавува Си-ен-ен.

Се верува дека осомничениот Кристофер Дарнел Џонс е вооружен и опасен. Полицијата ја објави неговата слика на „Твитер“.

На повредените им била укажана лекарска помош.

Имињата на жртвите од пукањето сè уште не се објавени, пренесуваат медиумите.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Денеска РКЕ ќе стокми нова цена на горивата

Денеска Регулаторната Комисија за Енергетика стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. Во моментов бензините се… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе