17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Автобус се преврте во Кина, загинаа најмалку 27 луѓе

Најмалку 27 лица загинаа, а 20 се повредени денеска при превртување на автобус во југозападна Кина, соопшти полицијата.

Во автобусот имало 47 патници, а на повредените им била укажана лекарска помош.

Несреќата се случила во областа Санду.