22.8 C
Скопје
25. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarСвет

Невреме во Далмација: Паѓал град со големина на орев

Далмација денеска ја зафати невреме, а на островот Вир падна град, јавуваат хрватските медиуми.

Парчињата мраз биле со големина на ореви, а оставиле траги и на возилата, објави Индекс.хр.

Температурата во попладневните часови нагло се намали, јавуваат медиумите.