26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Локално ТОП ВЕСТИ

(ФОТО) Силно невреме во делови од Скопје – од зграда во Аеродром летна лимен кров, блокирани се и некои улици од паднати дрвја

Невреме проследено со силен ветер накратко направи проблеми во општината Аеродром.

Од една зграда во населбата Острово се откачи лимениот кров, кој сега претставува опасност да падне на земјата.

На социјалните мрежи се објавени и фотографии од паднати дрвја кои го блокираат Скопје, а граѓаните бараат градоначалничката Данела Арсовска да интервенира: