35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Силен земјотрес на грчкиот остров Родос

Силен земјотрес со интензитет од 4,6 степени според Рихтеровата скала ја потресе попладнево Грција, во близина на островот Родос.

Земјотресот бил на длабочина од 80 километри во Средоземното море, и бил почувствуван на островот Родос, и околните острови, како и на крајбрежјето на Турција.