35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Невреме беснее низ делови на Македонија. – УХМР со нови најави

Во моментов невреме беснее во делови од југозападниот дел на Македонија.

Метеоролозите велат дека Попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови.

Во следните денови во претпладневните часови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност.

Во попладневните часови на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град, понекаде и во вид на невреме.

Температурите ќе се покачат, а особено топло ќе биде од почетокот на следната недела кога претежно на југоистокот ќе надминуваат 35 степени.