35.8 C
Скопје
3. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, но топло и спарно

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови. УВ=7

До вторник ќе биде претежно попладне нестабилно и локално процесите да бидат поинтензивни со пообилен дожд за кратко време, електрични празнења, засилен ветер и појава на град. Нестабилноста ќе е изразена особено денес и во понеделник. Од вторник условите за нестабилност ќе се намалат. Денес и утре долж Повардарието ќе дува засилен северен ветер.