13 C
Скопје
18. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Коронавирус Centar Свет

Срушен рекорд на “боцкања” во Србија: 54.000 граѓани вакцинирани денес

Од утрово до овој момент во Србија се вакцинирани 54.000 граѓани, што е апсолутен рекорд.

Според информациите, се проценува дека до крајот на денешниот ден, оваа бројка ќе се зголеми на 59.000.

Исто така, според бројот на апликации за вакцинација за утре, овој денешен рекорд ќе биде соборен.

Се проценува дека утре во Србија може да се вакцинираат околу 70.000 граѓани.