Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Судар на минибус и камион на Крим, загинаа осум лица

Осум лица загинаа, а седум беа повредени во сообраќајна незгода во Крим, соопшти службата за итни случаи.

Несреќата се случила во 6:40 часот по локално време, кога минибус се судрил со камион на автопат кај градот Белогорск, пренесува ТАСС.

Како што се наведува, истрагата е во тек.