-9 C
Скопје
20. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Коронавирус Свет

Премиерот на БиХ позитивен на коронавирус

фото Pixabay

Премиерот на Федерацијата Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ, е позитивен на коронавирус.

Тој ги почувствувал првите симптоми на неодамнешниот мировен марш по повод одбележувањето на 25-годишнината од масакрот во Сребреница.

Медиумите во БиХ пренесуваат дека тој денеска има покачена температура, треска, болки во мускулите и мачнина во стомакот.