34.8 C
Скопје
13. јуни 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+МАКЕДОНИЈА

Сообраќајна несреќа вечерва во Македонија: Овој патен правец во целосен прекин

Од АМСМ известуваат дека поради сообраќајна несреќа што се има случено во 18:05 часот, сообраќајот на магистралниот пат Радовиш – Штип, во близина на „Алкопласт“, е во прекин, соопштија од ЦУК.

повеќе детали за сега не се соопштуваат.

Поопширно наскоро.