Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во живо: Прес конференција на Венко Филипче

Министерот за здравство Венко Филипче денеска во 15 часот ќе одржи прес-конференција во која ќе соопшти новитети поврзани со коронавирусот во земјава.

https://www.youtube.com/watch?v=b8pRZM8m6Fg

спонзорирано: