Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Забрането движење од 16 часот до 5 наутро за време на викендот

На денешната прес конференција на министерот Венко Филипче беше посочено дека Владата донесе одлука за зголемување на полицискиот час, односно се воведува забрана за движење на сите граѓани од 16 часот до 5 часот за време на викенд.