Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во автобуска несреќа во Пакистан загинаа 22 патници

Во автобуска несреќа во Пакистан загинаа најмалку 22 лица, а 15 се повредени, соопшти полицијата.

До несреќата дошло кога автобусот во северозападниот дел од земјата удрил во брдо откако му откажале сопирачките.

error: Соддржината е заштитена.