36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Први вести Свет

Нова трагедија во Србија: Маж си ја убил сопругата, па си ги пресекол вените- децата сведоци на ужасот

Бошко Спасиќ, кој утринава ја убил сопругата во стан во центарот на Белград, себе си си ги пресекол вените.

Сташното злосторство се случило додека нивните двајца малолетнии синови биле во станот.

Имено Бошко ја убил 52- годишната сопруга, па ја повикал сестра си и ѝ раскажал за делото, па потоа си ги пресекол вените.

Преплашената жена преплашена дошла во станот, па затекнала морничава глетка. Јелена била мртва, а Борис лежел во кокви крв.

Таа веднаш повикала полиција и Брза помош, кои кај жената костатирале смрт а Борис е одведен во болница и засега е надвор од животна опасност.

Полицијата по доаѓање во станот ги затекнале двете малолети деца (11 и 13 години). Борис не се обидел да ги повреи нив. Додека пак извор близок до итрагата вели дека децата биле во истата просторија кога се случило убиството.