Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Први вести

Се самоуби синот на екс-градоначалникот Илчо Захариев

Ноќеска во викендичка во Делчево бил пронајден мртов А.З., 23-годишниот син на поранешниот градоначалник на Штип, Илчо Захариев, објави „Слободен печат“ од извори во истрагата. Од СВР Штип сè уште не можат да ја потврдат информацијата,…

За малку трагедија во Ѓорче: Му го спасуваа животот на голман на Вардар

Денеска за малку ќе беше црн ден за македонскиот фудбал. Ќе настрадаше голман на Вардар во пионерска конкуренција, објави порталот СПОРТ МЕДИА. -Многу среќа и присебност на присутните беа доволни да се спаси животот на младиот фудбалер…

Објавено видео од спасувањето на македонските скијачи во Банско

По тричасовна акција, синоќа успешно се извлечени петмина македонски сноубордери и скијачи кои залутале и паднале во бездна на Пирин кај Банско, Бугарија. Тие биле спасени околу 21 часот, а во акцијата учествувале десет спасувачи.…

Почина и Јована, трудницата од страшната несреќа кај Крушевац – бебето на апарати

Трудницата Јована Миленковиќ која беше вчера беше повредена во страшна несреќа кај Крушевац, Србија, за жал почина денеска во болница. Нејзиното бебнце кое вчера беше родено со царски рез е во критична состојба. Детето е приклучено…

Трагедија во Скопје: Мртва жена пронајдена во нејзиниот дом

Во село Трубарево, Скопско синоќа во нејзиниот дом била пронајдена почината 60-годишната В.Н.  Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен ноќеска во 01,25 часот во СВР-Скопје. Од страна на лекар од Итната медицинска помош…

Фото: Тргна по бадникови гранки со своето ферари, а за момент стана хит на интернет

Инстаграмот деновиве е преполн со честитки за божикните празници, но и фотографии од снежната покривка која ја има буквално низ цела поранешна Југославија, но најинтересниот момент може да се рече дека е оваа фотографија која буквално го…

Нова стравична сообраќајка попладнево во Македонија – мерцедеси и еден фолсфаген се…

Сообраќајна несреќа меѓу две патнички возила марка „мерцедес“ со скопски регистерски ознаки и „фолксваген“ со косовски ознаки, се случи околу 13 часот на автопатот Гостивар-Тетово во близина на клучката на селото Тумчевиште. Во несреќата…

Почина таткото на популарниот српски пејач: “Нема да тагувам, за се ќе ти вратам…

Популарниот српски пејач и рапер Стојан доживеа голема трагедија на стартот на годината, кога на 1. јануари му почина таткото Мирослав по борба со тешка болест. беше погребан на 3. јануари, а сега пејачот се прости од него скршен од…

Конечно и во Македонија: Зелен картон задолжително ќе се издава со секое регистрирано…

Зелениот картон ќе се спои со полисата за автоодговорност, па така секој сопственик ќе треба да го извади кога ќе го регистрира возилото. Оваа измена ќе биде законски регулирана најдоцна до крајот на оваа година и ќе произлезе од…

Трагедија пред Бадник го потресе регионот: Млада девојка почина од струен удар дома

Тешка трагедија се случија синоќа во Србија кога во Зрењанин млада девојка починала од струен удар. Се работи за 23-годишната Ивана Р. која како што пишува српскиот Курир, настрадала во семејната куќа од струен удар додека се бањала.…

Тешка сообраќајка вечерва – Се исчукаа неколку возила поради снегот, има и повредени

На социјалните мрежи се споделувааат фотографии од излизгани автомобили на влезот во Штип во близина на Три Чешми. „Внимателно на Три Чешми во близина на влезот пред Штип од патниот правец Велес – Штип. Сообраќајна несреќа во која…

Оваа жена се вратила од „оној свет“ и открива: 12 совети за живот без каење!

- Им удоволував на другите, ги ставав на прво место, пред сè и пред себе и се плашев да бидам автентична. Се обидував да бидам некој кој што не сум, исцрпувајќи се работејќи за другите, ја почнува својата исповед Анита Мурџани, која во…

ВИДЕО: Незапаметено невреме носи се пред себе – наредена итна евакуација

Тропската бура Пабук денеска го погоди јужниот дел на Тајланд, соопшти метеоролошката служба на земјата. Движејќи се кон северозапад со брзина од 18 километри на час, со максимални одржливи ветрови од 75 километри на час, се очекува…

Популарниот пејач очаен и скршен од болка по семејната трагедија во домот

Пејачот Марко Стојковиќ попознат како МС Стојан е еден од најпознатите млади пејачи низ целиот регион во овој момент, а неговите хитови речиси нема човек што не ги слушнал. Иако старата година ја заврши со многу успех, на само првиот ден…

Русин “умрел” од алкохол, се пробудил во мртовечница, па се вратил на забава…

Еден Русин се пробудил во мртовечница откако бил прогласен мртов, како што пренесоа локалните медиуми. Тој пред овој инцидент бил со пријателите на забава со големи количини алкохол. Сепак, она што е уште поинтересно, тој после „чудесното…

Неколку причини зошто е здраво да се пие ракија

Пиењето ракија не е само своевиден доказ за машкоста. Конзумацијата на ракија може да ви донесе и неколку здравствени предности - секако, доколку не претерувате! Го продолжува животниот век Преголеми количини ракија, и било кој друг…

Наутро испијте една чаша од ова: Исчистете го дебелото црево и „стопете ги“ мастите

Познато е дека чистењето на дебелото црево помага кај чувство на хроничен замор, главоболка, ниско ниво на енергија во телото, а добро е и за слабеење. Добро делува и на нервниот систем. Брзата храна и сè останато што внесуваме во својот…

Мерцедес експлодираше во движење – еден загина, полицијата блокираше улици во Србија

Еден маж загина вечерва во Србија во експлозија на автомобил на кој била подметната бомба. При возење во Нови Сад експлодирал автомобил Мерцедес поради што сите влезови се блокирани од полицијата. Екипите на Итна помош веднаш дошле…