Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Несреќа која го потресе регионот: Ова е малдоженецот кој загина во сообраќајка на денот на свадбата

Тага и болка денеска во градската капела во Босна и Херцеговина, каде за последен пат од 32- годишниот Марко Анѓелиќ се поздравија семејството и пријателите кој само по неколку часа од венчавката, заина во сообраќајна несреќа, додека ги возел гостите од свадбата накај дома.

Неговите родители, сестра и сопругата Марија се во шок како и неговите бројни колеги од Министерството за финансии во Србија каде тој работел.

„Не можам да верувам дека го погребаме .Минатата недела се радувавме и се подготвувавме за свадба, а сега го погребаме. Се радуваше на заедничкиот живот со Марија.Неверојатно е што судбината може да му направи на човек.Се радувавме на свадбата во неговиот роден крај“ раскажал негов колега.

Тој вели дека иако во Требиње паѓало дожд и било многу облачно, во моментот ога го изнеле телото на Марко од градската капела изгреало сонце, а веднаш штом го закопале се собрале мрачни облаци и повторно почнало да врне.

Несреќниот младоженец починал ноќта на неговата свадба кога решил да вози некои од гостите накај дома, па на кружен тек изгубил контрла и излетал од патот и удрил во ѕид каде починал на лице место.