Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се огласи Заев во јавноста: Имам право на одмор и ми треба малку да се одморам, друга причина нема

По вчерашното неприсуство на премиерот Зоран Заев на инаугурацијата на новиот претседател Стево Пендаровски, јавноста со разни коментари. И опозицијата имаше забелешка на неприсуството на Заев.

Премиерот денеска за Телма рекол дека и тој имал право на одмор.

„Имам право на одмор. И ми треба малку да се одморам. Никаква друга причина нема“, изјави Заев за „Телма“.

error: Соддржината е заштитена.