Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Викендов драстично зголемување на температурите – УХМР најавува температурен пресврт

Утре ќе има преодна стабилизација со пониски утрински температури, а во четврток се очекуваат нови врнежи од дожд.

Од петок ќе биде стабилно, за време на викендот сончево и значително потопло.

Прогноза за 14.03.2019
Минимална температура: -4°C до 3°C
Максимална температура: 2°С до 10°C
Облачно со повремени врнежи од дожд, а на повисоките места и на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец.

Прогноза за 15.03.2019
Минимална температура: -2°C до 6°C
Максимална температура: 8°C до 16°C
Сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Прогноза за 16.03.2019
Минимална температура: -3°C до 3°C
Максимална температура: 13°C до 20°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен ветер од северен правец.