Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Пожар во затворот во Идризово

фото Pixabay

Пожар избувнал утрово во затворот во Идризово.

Како што соопштија од Противпожарната бригада од Скопје, пожарот бил пријавен околу 4 часот, а изгорела покривна конструкција. Интервенирано било со едно возило и четворица пожарникари.

Причинета е штета од 15.000 денари, а пожарот бил ставен под контрола за еден час, соопштија од Противпожарната бригада.