Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Метео предупредување од УХМР: Студ ќе ја окова Македонија, температурите ќе паднат до -14 степени, а доаѓа и силен ветер – еве кога ќе биде најкритично

Денес и утре ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер кој на места ќе достигнува брзина над 70 км/час.

Под влијание на многу студена воздушна маса до средината на наредната седмица времето ќе биде променливо и студено.

Утринските температури ќе бидат во интервал од -14 до -6, а дневните на повеќе места во текот на целиот ден ќе се задржат под нула.

Благо покачување на дневните температури ќе има во недела кога се очекува да бидат во интервал од -3 до 6 степени, а ќе има и повремен слаб снег.

Во тренд…