Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Вонредна: Вечерва пукотници во Чаир, врие од полиција!

фото илустрација

Вечерва се случила пресрелка со пукање од огнено оружје во Чаир.

Настанот се случил околу 19 часот во близина на супер маркет. Престрелката се случила меѓу неколку лица.

Првичните информации велат дека нема повредени, дознава Centar.mk.

МВР најави повеќе информации за утре.

error: Соддржината е заштитена.