Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Позната причината за страшната престрелка во Чаир – ова се деталите

Вечерва во Чаир околу 19 часот се случила престрелка помеѓу три лица, две од една, еден од друга страна.

Според првичните информации на инцидентот на улицата Лазо Трповски му претходела расправија поради нерасчистени имотно-правни односи.

Во моментов на лице место е полицијата која врши увид.

Повеќе информации се очекуваат за утре.