Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Прво се судриле три возила, а потоа со голема брзина следел уште пострашен судир на уште едно возило: Детали за страшната несреќа кај Скопјанка

Тешка сообраќајна несреќа се случи вечерва на крстосницата кај Скопјанка во населбата Аеродром, а неколку лица се повредени, пишува Независен весник.

Учесници во несреќата се четири автомобили.

Три од патничките возила штотуку тргнале на семафорите, а тогаш во нив со голема брзина влетал четвртиот автомобил.