Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Предмалку страшна сообраќајка среде Скопје – ова се најновите детали

Едно лице е полесно повредено во сообраќајната несреќа која попладнево се случи на булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов“, пред АМСМ, јави Курир.

Според информациите од полицијата во несреќата учествувале две возила, „Мерцедес“ со скопски и „Пежо“ со кичевски регистерски ознаки. Идентитетот на возачите и на повреденото лице не се познати.

Од МВР за порталот Курир додаваат дека полицискиот увид е во тек, а по негово завршување ќе бидат познати сите информации.