Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Македонија плаче: Познат идентитетот на девојката која е пронајдена мртва во тоалет на познатиот трговски центар

Околу 19 часот и 30 минути синоќа, во Единицата за информации и команда Скопје, Д.С. пријавила дека од страна на обезбедувањето на трговски центар во Скопје, во тоалетите на приземје од објектот, било пронајдено починато женско лице.

Смрт била констатирана од екипа на Итна медицинска помош.

Се работи за 30-годишната А.М.од Скопје чие тело по наредба на јавен обвинителбило предадено за обдукција.