Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Девојка го бара таткото на своето дете: После таа луда ноќ, веќе не ми се јави!

Приказната која се шири на интернет можеби не е вистинита, но не е и невозможна со оглед на тоа што во денешно време има многу вакви случаи.

Имено, девојка од Белград на својот профил на Фејсбук објавила статус во кој открила дека во потрага по извесно момче со кое имала авантура за една ноќ. Но, забременила, а од момчето нема ни трага ни глас.

– Барам едно момче од 29 години, висок 180 сантиметри да ми се јави. Се запознавме во еден клуб пред еден месец и таа вечер љубезно понуди да ме одвезе дома, но наместо тоа завршивме кај него во станот. На крај ми рече дека ќе ми се јави за неколку дена, но повеќе не ми се јави. По некое време дознав дека сум бремена и дека ми направи дете и оттогаш се обидувам да го најдам. Го барав и во станот за кој мислев дека е негов, но таму затекнав нов станар и дознав дека се отселил пред 15 дена. Знам само дека се вика Игор, доколку не ми се претставил со лажно име, и дека вози Голф, напишала младата студентка.