10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Веќе нема да има жртви во авионски несреќи – погледнете го овој изум! (видео)

Смислен е нов начин како би се спасиле животите на патници при авионска несреќа.

Капсулата се додава на авионот, а при несреќа, таа се одделува од него и се спушта на земја или во вода.

Погледнете како функционира: