10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Ова е Омар, најголемиот мачор на светот!

Омар е прекрасен и огромен мачор успеал да ги сруши светските рекорди.

Долг речиси 120 сантиметри Омар е дури поголем од двете кучиња со кои живее.

Кога неговото семејство го донело дома бил многу ситен, но брзо ги рушел бројните рекорди на раст додека не достигнал должина од еден метар.

Погледнете го видеото…