13.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Uncategorized

Свекорот секоја ноќ ми доаѓаше во кревет: Ми беше сеедно кога дозна мажот ми!

Неименувана жена раскажала како се нашла со свекорот во кревет и како тоа завршило. Мажот и често бил надвор од куќата, а таа „се плашела од чудовишта во ормарот“. Ова е нејзината исповед:
Ни како дете, а ни како возрасна не сакав да спијам сама во креветот. Поради тоа тешко ми паднаа отуствата на сопругот. Ги мразев неговите службени патувања и фактот дека така често ме остава сама и тоа уште во првата година од бракот. Најверојатно тој страв кој ме пратеше уште од детство кога мислев дека ќе ме нападне некое чудовиште од ормарот.
Едно утро ме пробуди допир на раката. Се вкочанив од страв кога покрај креветот го видов свекорот. Сопругот тоа утро отпатува на некој семинар. Бев збунета и шокирана, гледајќи го како ми приоѓа целосно гол. Помислив дека тоа е само сон.
Утредента се разбудив и во собата не видов никакви траги. Мислиш, се е сон. И свекорот нормално се однесуваше. Набрзо и сопругот пристигна, па се препишав на сонот.
Сепак, две недели подоцна повторно останав сама и се случи истото. Овој пат мажот ми отпатува во Шпанија на недела дена. Свекорот ми доаѓаше секоја ноќ.
Дефинитивно тоа не беше сон. За чудо, повеќе не ми беше страв од мракот. Повеќе не ми беше мрак, ни чудовиште. Едвај чекав да дојде ноќта и да се појави мојот нов љубовник. Не разговаравме никогаш, а тој брзо исчезнуваше.
Мојот сопруг ми стана одбивен. Ја мразев неговата присутност. Едвај чекав да оди на некаков пат, но следеше еден период кога нон-стоп беше дома.
А јас се нервирав. Чекав мојот сопруг да заспие и го чекав свекорот да дојде. Залудно. Тогаш одлучив да ги ставам картите на маса. Едно утро видов како свекорот на свекрвата и помага околу појадокот, ме здоболе желудникот од љубомора. Му ги спомнав нашите жешки ноќи а тој поцрвене. Целиот се најде во небрано, но тој почна се да негира. Во налет на некое лудило се кажав, па мојот сопруг почна да го дави својот татко.
За еден час бев исфрлена од неговата куќа. Сама одев по улица, и се надевав дека свекорот ќе дојде по мене но тоа никогаш не се случи.