13.8 C
Скопје
30. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Полицијата забележала дванаесет деца како формираат стрелка. Неколку секунди подоцна сфатиле што се случува!

Кога сте дете, полицајците ви се најблиски до суперхероите. Овие мажи и жени облекуваат униформи, патролираат по улиците и бараат криминалци.

Овие 12 деца од Сури во Англија забележале криминалци и кога го виделе полицискиот хеликоптер над нив, одлучиле да им помогнат на полицајците на креативен начин.

Легнале на под и формирале стрелка која покажува во кој смер избегале криминалците. Полицијата неколку моменти потоа ги стигнала и ги уапсила крадците.

Овие деца станале вистински херои со својата необичнa, но и генијална идеја!

Споделете ја оваа неверојатна приказна со пријателите…