24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Почуствуван потрес во Скопје

Земјотрес со магнитуда од 2,6 е почувствуван во Македонија. Земјотресот е на длабочина од 5 километри и се случил во 18 часот и 34 минути.
Центарот на земјотресот бил на 12 километри од Скопје, а 4 километри од Студеничани.