7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
НАПРАВИ САМ

Измешала вода, сода бикарбона, шеќер и оцет: Овој трик ќе им ги скрати маките на домаќинките

Чистењето рерна на секоја домаќинка и е ноќна мора, но со помош на овој трик вашите маки ке станат минато.

Во сад ставете половина филџан сода бикарбона, малку вода и 2-3 лажички шеќер.

Во еден дек натопете ја рерната, а остаокот оставете 45 минути на 100 степени.

Погледнете во продолжение…