10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Инсект убиец: Оваа бубачка не ја убивајте со голи раце, последиците се фатални

Често инсектите ги убиваме со голи раце, не знаејќи дека некои можат да ни наштетат.

По интернет порталите се шири информација за овој „инсект убиец“ кој, наводно, првпат се појавил во Индија.

Според некои информации, овој инсект шири висрус со контакт, а поради тоа не смее да се убива со голи раце.

Сепак, оваа информација не е потврдена, а многумина тврдат дека е целосно лажна.