6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Секој на светот има по шест двојници, а еве како и вие да го пронајдете својот!

Сте се запрашале ли некогаш дали постои некој кој изгледа баш како и вие?

За љубопитните постои одлична страница „I Look Like You“. На неа можете да ги пронајдете своите двојници и да дознаете каде живеат.

Потребно е само да ставите своја фотографија на страницата, а програмата ќе ви ја даде локацијата и корисничкото име на двојникот, како и процентот во кој вашиот изглед одговара.

Што е најдобро од се`, својот изглед на истиот начин можете да го споредите и со своите најдраги познати личности.

Целата идеја потекнува од програмите на безбедносните служби кои користат техника за препознавање на лица со цел брзо да ги наоѓаат опасните криминалци.

Благодарение на нив, сега и вие можете да дознаете дали имате двојник.

Спонзорирано: