10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Пеколни тренинзи на специјалците во Северна Кореја: Нема да верувате што се` прават овие војници! (видео)

На снимката која е поставена на интернет се гледа пеколен тренинг на специјалните трупи кои, како и се` останато во Северна Кореја, се под команда на Ким Јонг Ун.

Војниците на снимката демонстрираат неверојатни вештини, сила и издржливост. Се гледа како со раце кршат тули, вештините во борење и невидената издржливост која се граничи со невозможното.

Дали се работи за пропаганда или станува збор за автентични снимки – проценете сами.