15.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Оваа банка од 1872. година изгледа нормално на прв поглед, но нема да верувате што се крие внатре!

Некогаш била банка, а изградена е 1872. година. Новата сопственичка ја купила 1989. година и одлучила да ја претвори во дом од соништата.

Поголемиот дел од ентериерот го оставила во оригинална состојба и може да се пофали со голем трезор во својот дом.

Како изгледа погледнете на видеото во прилог: