10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Додека копал со багер, во земјата видел нешто што не би го очекувал ниту на сон! (видео)

Бил Дејвис од Такома, Вашингтон, примил предупредување дека на едно земјиште се наоѓа можен натрапник. Кога отишол да провери за што се работи, наместо на натрапници наишол на неколку елени.

Претходно тој ден, на парцелата во калта заглавило едно еленче. Дејвис и неговиот колега го зеле багерот и го спасиле животното од сигурна смрт.

Погледнете го ова емотивно видео:

Спонзорирано: