10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Детенце зеде метална шипка и ги нападна полицајците, причината ќе ве изненади (видео)

Оваа снимка прикажува бестрашно момче од Кина како мавта со метална шипка на инспекторите кои се обиделе да го затворат илегалниот штанд на неговите родители на пазар.

 

На видео-снимката снимена на пазар во централна Кина, се гледа детенце во бела маица како мавта со шипка кон двајца мажи во униформа.

Во еден момент полицаецот се повлекол додека момчето продолжува да вика. Тогаш момчето ја фрла металната шипка на под и продолжува да негодува.

Погледнете…

by coolPick