10.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Гледал како полека гори неговиот скапоцен брод, а потоа следело нешто неочекувано!

Ако вашиот брод или чамец некогаш се запали, еве кого треба да го имате покрај себе! Ова мало бродче се запалило среде езеро, а неговиот сопственик успеал да избега и од далеку гледал како неговото пловило гори и исчезнува во чадот.

Ветерот го однел бродчето до брегот, и изгледало дека целосно ќе изгори, а потоа наишол човек во глисер и помогнал на посебен начин…